Яка варочна панель краще

Вбудована варочна панель – це техніка першої необхідності на сучасній кухні. На відміну від традиційної плити вона дозволяє створити цілісну робочу поверхню, не тільки красиво, але і практично: менше щілин – менше бруду.

За типом джерела нагріву поверхня для варки може бути індукційною, електричною та газовою. Так як остання призначена тільки для газифікованих кухонь, то в цій статті ми розглянемо нюанси вибору електричної варильної панелі – стандартної і індукційної. Якщо у вас в квартирі газ, читайте наш спеціальний матеріал: Всі нюанси вибору газової конфорки.
У чому різниця між електричною та індукційною варочною панеллю і що потрібно знати перед покупкою тієї чи іншої печі – я і розповім в цьому путівнику.

Яка поверхня для варки краще – електрична чи індукційна?

Наша відповідь однозначна: індукційна варильна панель краще практично за всіма показниками. Її головна перевага полягає у високому ККД – вона майже в 3 рази швидше готує їжу і втрачає менше тепла в процесі, а значить і економніше витрачає електроенергію.

Якщо звичайна електрична панель нагріває дно посуду за 5-10 секунд, то індукційна – майже миттєво. Так, наприклад, на ній можна закип’ятити велику каструлю води швидше в чайнику. Також вона дуже чутливо реагує на регулювання ступеня нагріву і відключається при знятті посуду з конфорки. Тому на ній набагато простіше приготувати делікатне блюдо на зразок різотто правильної консистенції або, наприклад, не допустити «втечі» закипівшого молока.

До речі, про «втечу» молока та інших рідин. Вагомий аргумент проти звичайної електричної панелі: все, що переливається за борт, тут же пригорає і пристає до поверхні так, що чистити її доводиться зі спеціальним засобом і скребком. Причому витирати калюжу або розсипане борошно / крупи доводиться відразу, часто для цього потрібно переривати приготування і продовжувати заново тільки після усунення «аварії».

З індукційною плитою можна розслабитися, адже під час приготування нагрівається тільки посуд, а не сама поверхня. Недогледіли за макаронами? Просто витріть ганчіркою калюжу (поспішати не обов’язково!) І поверхню знову стане чистою.

поверхня для варки
Так як індукційна варильна панель нагріває тільки посуд, а не саму себе, то до неї нічого не пригорає і не пристає. Прибирання стає простим і неспішним, чого не можна сказати про звичайну склокерамічну плиту

Це властивість індукційного плити до всього іншого робить прилад і більш безпечним.

Якщо у вас є діти це вагомий аргумент. Більш того, для сімей з маленькими дітьми індукційна плита це єдино вірний варіант, так як стандартна емаль небезпечна тим, що довго остигає і її легко помилково прийняти за холодну.

А тепер про недоліки індукційних варильних панелей:

Вона коштує дорожче склокерамичної на декіль ка тис. грн (при інших рівних). Але на наш погляд це мінімальна плата за супер-зручність і економну витрату електрики.
Ще 10 років тому індукційні панелі коштували майже в 3 рази дорожче стандартних, чому до цих пір за ними тримається помилкова слава дорогої техніки.

Часто разом з індукційною плитою доводиться купувати пару-трійку нових каструль з чавуну і емальованої / нержавіючої сталі, так як вона не сумісна з мідним, алюмінієвим, керамічним і скляним посудом. Але, на щастя, більшість начиння, яка у вас вже є, підійде. Перевірити це можна приклавши магніт на дно. Якщо примагнічується, значить підходить. Невідповідний посуд ви все одно зможете використовувати разом з «адаптером» – плоским диском-перехідником, на який ставиться ємність. Купівля нових каструль і сковорідок так само не проблема – більшість виробників вже підлаштувалися під попит і випускають посуд з магнітним дном.

варочна панель
Адаптер дозволяє готувати на індукційній плиті в будь-якому посуді, наприклад, дуже маленькому або зробленому з немагнітного матеріалу

Іноді недорогі моделі з недостатньо потужним і якісним тепловідводом можуть перегріватися і на деякий час відключатися.
Невеликий мінус – під час приготування індукційні котушки можуть трохи гудіти або потріскувати.
Для ремонту індукційних печей потрібні спеціальні інструменти та обладнання. Якщо щось піде не так, без звернення в сервіс не обійтися і, швидше за все, ремонт коштуватиме дорого.
Більшість індукційних варильних поверхонь не допускають встановлення під собою будь-якої техніки. Швидше за все, духовку доведеться встановлювати в іншому місці.
У цьому відео ви можете побачити результати користувацького тесту на швидкість закипання води в індукційній, електричній та газовій плитах.

https://www.youtube.com/watch?v=C9Qpx9uW708

Але все ж електричні варочні панелі все ще актуальні: вони можуть бути дуже продуктивними (особливо моделі з галогеновими лампами) або дешевими (особливо старі печі з чавунними млинцями).

Головний козир електричних варильних панелей полягає в тому, що вони сумісні з будь-яким посудом. Якщо у вас є багато красивих мідних каструль або набір добротного алюмінієвого, скляного, керамічного начиння, є сенс придбати звичайну склокераміку.

Інші плюси склокерамічних панелей:

  • Електричні печі простіші і дешевші в ремонті;
  • Вибір моделей в 2 рази більше.

Все ще сумніваєтеся? Тоді радимо придивитися до комбінованих варильних панелей в яких є і звичайні, і індукційні конфорки.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ