Кухня в стилі Арт-деко – дизайн, оформлення, декор

Стиль арт-деко – це стиль для тих, хто цінує вишукану розкіш, оригінальність і в той же час комфорт і функціональність.

Що таке арт-деко?

Арт-деко в інтер’єрі виник в післявоєнний період. Початок 20-х років XX ст. ознаменувався прагненням представників вищих станів Америки і Європи до краси і розкоші після суворої воєнної доби. Згадайте фільм «Великий Гетсбі» – саме ця кінокартина краще відображає естетику арт деко. Назва стилю походить від назви паризької виставки 1925 року «Exposition Internationale des Arts Décoratifs et Industriels Modernes», на якій вперше було представлено досягнення цього нового напряму в мистецтві.

Стиль арт-деко втілив в собі дух наукового прогресу (поява електрики), процес пізнання світу (еклектичність стилю – змішання західних канонів з азіатськими і африканськими мотивами), тягу людства до прекрасного (розкіш, вишуканість, декоративна обтяженість).

Для дизайну інтер’єру в цьому стилі характерно наступне:

 • Змішання декоративних мотивів Античності, Африки та Єгипту, Китаю і Японії з європейськими традиціями;
 • Функціональність і практичність разом з підкресленою розкішшю;
 • Геометричність візерунків і дизайнерських рішень: смуги, трапеції, сходи, зигзаги, криві лінії;
 • Графічність: кордону і контури є основою стилеобразования, геометрія панує як в оформленні меблів, так і в оздобленні стін, підлоги, стелі, декоративні елементи.

Стиль арт-деко – це стиль для тих, хто цінує Вишуканий розкіш, орігінальність и в тій же година комфорт и функціональність.

Арт-деко на великій і маленькій кухні

Розкішний інтер’єр кухні в стилі арт-деко передбачає великий простір, в якому досить місця для складного текстилю та декору, ошатної обробки і меблів. Тому ефектно стиль арт-деко реалізується в просторих кухнях з островом, кухнях, суміщених з їдальнею або вітальнею.

Кухня в стилі Арт-деко
Кухня в стилі Арт-деко
Кухня в стилі Арт-деко

Втім, і на маленькій кухні, і в скромній кухні-вітальні, в квартирі-студії можна реалізувати ідеї дизайну в дусі епохи джазу. В цьому випадку в інтер’єрі повинні домінувати світлі нейтральні тони, декор потрібно використовувати в міру, а для візуального збільшення простору можна використовувати дзеркала – найвідоміший атрибут стилю арт-деко. На фото нижче інтер’єр маленької кухні-вітальні прикрашає велике дзеркало над барною стійкою.

Кухня в стилі Арт-деко
Кухня в стилі Арт-деко

А ось і ще середні по площі кухні з елементами стилю арт деко – стільцями, люстрами і характерною кольоровою гамою.

Кухня в стилі Арт-деко
Кухня в стилі Арт-деко

Як витримати стиль?

Є кілька основних правил оформлення кухні в цьому стилі:

 • Арт-деко в інтер’єрі кухні доречний тільки в якісному виконанні з використанням переважно натуральних матеріалів: червоного дерева, темних і рідкісних порід деревини, металів (бронза, латунь, срібло, хромована сталь), каменів (бажано полірованих), перламутру, кришталю, фактурної шкіри, розкішної кераміки і скла.
 • Арт-деко функціональний, а значить робоча і обідня зона повинні бути чітко позначені. Зонувати простір можна за допомогою розміщення меблів, джерел світла, декору та оздоблювальних матеріалів.
Кухня в стилі Арт-деко
 • Стільці, стіл, шафи – всі предмети меблів повинні бути переважно строгих геометричних форм, але не скромних в декорі. Наприклад, стільці можуть бути з оббивкою зі шкіри або жаккарда.
 • Характерне поєднання кольорів: нейтральний фон (бежевий, сірий, срібний, білий) і яскраві контрасти меблів і декору (коричневий, золотий, чорний) або характерне поєднання чорно-білого.
 • «Рамковість» має бути присутня в оформленні шаф, оббивки стільців, картин або дзеркал на стінах.
 • Блиск і глянець – вірні ознаки епохи «джазового модерну». Блищати може люстра, фурнітура, хром або бронза поверхонь побутової техніки, скло в меблів і декору.
Кухня в стилі Арт-деко

Стиль арт-деко не сприймає:

 • Великої кількості м’яких, плавних ліній і кіл.
 • Неякісних оздоблювальних матеріалів і меблів – уникайте зайвої «бутафорії» і недостовірних імітацій. Якщо стільниця зі штучного каменю зможе гідно замінити поверхню з природного матеріалу, то стільниця з ЛДСП з імітацією граніту – вже навряд чи.

Обробка і декор

Підлога

Ідеальне рішення з естетичної та практичної точки зору для підлоги – керамічна плитка, камінь або керамограніт. Колір підлоги повинен поєднуватися з кольором стін, але не обов’язково повторюватися. Контрастний темна підлога впишеться в інтер’єр дуже органічно. Доречний також шаховий порядок: чорні і білі квадрати і кладка ромбами з контрастними вставками.

Стеля

Стеля може бути як рівною, так і багаторівневою. Прикрасити стелю можна за допомогою вбудованих точкових світильників або тонких ліпних бордюрів по периметру кімнати.

Кухня в стилі Арт-деко

Головна прикраса стелі – люстри в стилі арт-деко: масивні, химерні, нерідко – кришталеві або ковані. Люстра може бути одна (в центрі або над обідньою зоною), прийнятне і поєднання центральної люстри з точковим освітленням або розміщення декількох невеликих однакових люстр над обіднім столом.

Доречно використання дзеркальної стелі.

Стіни

 • Стіни можуть бути оформлені шпалерами або плиткою з характерним для стилю арт деко принтом, каменем або фарбою.
 • Шпалери можуть бути як однотонними, так і з геометричними малюнками, орнаментами, африканськими анімалістічними мотивами, в смужку.
Кухня в стилі Арт-деко
 • Основний акцент може бути зроблений на картини або якісь інші декоративні елементи.
 • Доречно комбінування оздоблювальних матеріалів: фарба і шпалери, шпалери і керамічна плитка, плитка і фарба.
 • Робоча зона, тобто фартух оформляється плиткою або фарбою – матеріалами, які можна мити, інша частина приміщення прикрашається шпалерами (або фарбою).
 • Картини або фотографії на стінах розміщуються східчасто, пірамідально або діагонально.
 • Замінити картини можна дзеркалами в рамках у вигляді сонць або світильниками.
Кухня в стилі Арт-деко

Меблі та побутова техніка

Меблі в стилі арт-деко виготовляється з дерева, скла і / або металу. Доречні вставки зі скла і тканинна або шкіряна оббивка м’яких меблів.

Вітається використання функціональних і одночасно оригінальних меблів: крісла-бочки, мобільні столики-острівці з металу і скла, барні стійки з витонченими барними стільцями.

Кухня в стилі Арт-деко

Якщо обідня зона являє собою значний простір, то обідній стіл може бути масивним, прихованим дорогою скатертиною з шовку, а стільці будуть вишуканими – з вигнутими ніжками, трапецієподібною або овальною спинкою.

Кухонний гарнітур може бути нейтрального кольору (світле дерево, слонова кістка, беж і т. д.) Або контрастного (сріблястий, чорно-білий, темно-коричневий).

Кухня в стилі Арт-деко
Кухня в стилі Арт-деко

Фасади шаф глухі, в них ховається побутова техніка. Деякі, наприклад антресольні верхні шафки, можуть мати скляні дверцята – це шафи-вітрини з ошатною фарфоровим посудом.

Фасади можуть бути глянцевими, як на фото вище.

Освітлення

Кухня в стилі Арт-деко

Дизайн в цьому стилі немислимий без великої кількості різних світильників: люстри, бра, точкового підсвічування, меблеве підсвічування шаф і полиць.

Крім центрального освітлення доречне підсвічування картин, фотографій або дзеркал, що прикрашають стіни.

Органічно будуть виглядати геометричні світильники в стилі модерн, бра у вигляді ромбів, трапецій, пірамід.

Центральна люстра може бути виконана в класичному стилі – данина модерну: кування і кришталь, підвіски, масивна форма, вишуканість, імітація свічок. У доповненні до такої люстри будуть доречні настінні світильники, що імітують канделябри.

Лампи краще вибирати теплого спектру.

Аксесуари

Як вже було зазначено, однотонні шпалери нейтральних відтінків – ідеальне тло для розміщення аксесуарів: дзеркал, картин, фотографій. Щоб підкреслити приналежність цих аксесуарів стилю арт деко, необхідно придбати відповідні рами і рамки: сонце, трапеція, багаторівневі ступені.

Кухня в стилі Арт-деко

Еклектичність стилю знаходить відображення у використанні ваз, які за формою нагадують китайські або давньогрецькі, зі стилізованими зображеннями сонця і геометричними малюнками. Також доречно використання текстилю з тваринним принтом (перш за все, шкіра зебри), зображень екзотичних пейзажів і декорування приміщення живими рослинами (зокрема пальмами).

Доречні будуть і статуетки атлеток, давньогрецьких героїв і героїнь.

Інтер’єр кухні в стилі арт-деко – химерне поєднання лаконічності і шику, функціональності та декорування, коли всі деталі від дизайну стільців до текстилю повинні бути продумані і цільні.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ