Кухня с газовою колонкою

Газова колонка ускладнює облаштування кухні, адже вона займає так багато місця, майже завжди має незручне розташування, псує вигляд стіни, та ще й вимагає обережного поводження. У цьому матеріалі ми розповімо, що можна зробити з цим корисним, але непростим приладом, і як спланувати ремонт і дизайн кухні з газовою колонкою без шкоди для резервів зберігання, краси інтер’єру, вашому гаманцю і безпеки. А ще тут ви знайдете добірку фото інтер’єрів, з яких можна почерпнути масу корисних ідей.

Як приховати газову колонку або органічно вписати її в інтер’єр кухні

Рішення 1. Перенесення в коридор

Перенесення газової колонки в коридор виправданий, коли кухня дуже маленька і в ній катастрофічно не вистачає місць зберігання. Однак реалізація цієї задумки досить клопітка і можлива тільки при дотриманні наступних вимог:

  • Коридор повинен бути широким – відстань між передньою стінкою корпусу встановленої колонки і протилежною стіною повинна становити не менше 1 м;
  • Висота стелі коридору повинна становити не менше 2,25 м, а об’єм приміщення допустимий від 7,5 м³;
  • У коридорі повинен бути вентиляційний канал і димар діаметром 125 мм;
  • Стіна, на якій буде встановлена колонка повинна бути капітальною.
  • Майте на увазі, що перенесення газової колонки повинно здійснюватися відповідно до положень будівельних норм та майже завжди тільки після узгодження з газовими та житловими службами.

Рішення 2. Перенесення в межах кухні

Ідея перенесення колонки в коридор радикальна і не завжди можлива, а ось перенесення в межах кухні – цілком реальна. Часто це рішення допомагає зручніше організувати робочий простір або заховати прилад там, де він менше помітний. Нижче на фото представлені фото інтер’єру кухні в хрущовці з газовою колонкою в кутку.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Легше узгодити перенесення газової колонки на відстань не більше ніж на 1,5 метра від «рідного» місця по тій же стіні.

Важливо, щоб колонка була розміщена не над плитою.

Перенесення колонки на більшу відстань буде офіційно вважатися вже не переносом, а заміною і прокладкою нових газових магістралей, тому узаконення буде відбуватися набагато складніше і довше.

Рішення 3. Влаштовування в шафу

Влаштовування газової колонки в шафку – це кращий, але не завжди законний спосіб маскування газової колонки. У деяких містах воно допускається і активно практикується, в інших – заборонено. Щоб уникнути штрафів або, що ще гірше, аварій, розробіть проект вбудовування, потім обов’язково проконсультуйтеся з місцевою газовою службою і отримаєте офіційний дозвіл.

Як заховати газову колонку шафи кухні правильно і безпечно?

  • Газову колонку з закритою камерою згоряння необхідно ховати в фальш-шафу без верху і низу, бічні стінки шафи повинні знаходитися на відстані не менше 15 см від бічних стінок приладу. Фасад бажано зробити гратчастим, як на фото-прикладі. Всі ці вимоги потрібні для вентиляції, створення правильної тяги і вашої безпеки.
Кухня с газовою колонкою

До речі, подібним чином можна приховати газову колонку не в фальш-шафу, а … в фальш-витяжку. Приклад такого маскування ви можете в наступному фото.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Газову колонку з закритою камерою згоряння вбудовувати легше – шафа може мати низ і верх, бічні стінки, встановлені впритул до приладу, і суцільні двері.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Бажано, щоб газова колонка була встановлена приблизно на одному рівні з навісними шафами.

Рішення 4. Оформлення фасадів і фартуха білим кольором

Більшість газових водонагрівачів мають металеві корпуси білого кольору. Чому б цим не скористатися? Адже оформивши фартух кухні і фасади гарнітура білим, ви вб’єте відразу двох зайців:

  • Створите фон, в якому газова колонка, лічильник і стояк просто «розчиняться» і будуть практично непомітні незалежно від свого розташування;
  • За рахунок білого кольору, ви візуально збільшите невеликий простір і зробити його світліше.

Таким чином, вам не доведеться ускладнювати, здорожувати і затягувати ремонт кухні і проектування гарнітуру, а сам прилад буде завжди доступний для тех. обслуговування. Мабуть, саме цей спосіб інтеграції водонагрівача в інтер’єр є найбільш легким і, в той же час ефективним. До речі, догляд за білими поверхнями, всупереч міфам, так само простий, як і за поверхнями будь-якого іншого кольору. Більш того, світлі відтінки набагато практичніше темних (якщо мова йде не про тканини) і візуально роблять інтер’єр більш охайним. Нижче на фото представлений приклад дизайну білої кухні в хрущовці з газовою колонкою, яка сама стала частиною гарнітура.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Втім, не обов’язково оформляти стіни і фартух білим кольором. Для того щоб прилад був органічно вписаний в інтер’єр, його досить підтримати іншими білими елементами, наприклад, витяжкою і духовкою, як в цьому дизайн-проект кухні в стилі кантрі.

Кухня с газовою колонкою

Рішення 5. Фарбування колонки в тон стіни / фасадів

Якщо ви не хочете налаштувати дизайн кухні під газову колонку, тоді зробіть навпаки і адаптуйте до інтер’єру її саму. Для цього просто пофарбуйте корпус в тон фону (стіни, фартуха), в тон фасадів або в будь-який з колірних акцентів, наявних на кухні. Принцип роботи простий: спочатку корпус потрібно трохи ошкурити, потім покрити ґрунтовкою і дати їй висохнути, а потім нанести фарбу, точніше термостійку емаль з балончика або за допомогою фарбопульта в кілька шарів. Завдяки розпилювачу фарба ляже рівним шаром, і ніхто ніколи не здогадається, що фарбування не фабричне. До речі, відтінків термостійких емалей існує безліч, і ви зможете підібрати саме той, який вам потрібен.

Рішення 6. Декор колонки

Газова колонка не буде псувати інтер’єр, якщо її вміло декорувати. Наприклад, ви можете прикрасити корпус водонагрівача вініловими наклейками, декупажем або художнім розписом. Також ви можете купити колонку з уже готовим малюнком від виробника. Головне, підійти до вибору дизайну колонки відповідально – він повинен поєднуватися за колірною гамою кухні і підходити до неї по стилю. При цьому сам інтер’єр повинен бути оформлений стримано і переважно в нейтральних тонах. В іншому випадку, декорована колонка тільки зіпсує вигляд кухні, буде виглядати незграбно і вносити відчуття безладу.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Рішення 7. Оформлення інтер’єру в «сільському» або індустріальному стилі

Любителям сільських стилів (кантрі, прованс, рустик і т.п.), а також стилю лофт і індастріал немає підстав турбуватися про видимість інженерних комунікацій. Адже в таких інтер’єрах газову колонку, лічильник, труби і стояки потрібно не ховати, а, навпаки, використовувати як прикрасу інтер’єру і автентичний атрибут сільської / промислової обстановки. Для кращого ефекту колонку можна штучно зістарити.

Кухня с газовою колонкою
Кухня с газовою колонкою

Особливості ремонту та дизайну кухні з газовою колонкою

Планувати дизайн і ремонт кухні з газовою колонкою потрібно з оглядкою на правила пожежної безпеки, вимоги вентиляції та ергономіки. Ось кілька важливих порад, які допоможуть вам облаштувати робочий простір найкращим чином.

Якщо ви облаштовуєте кухню з нуля, то про розташування газової колонки, плануванні і дизайні інтер’єру бажано подумати ще до ремонту і покупки меблів. Тоді у вас залишиться більше можливостей для маневру і менше проблем. Наприклад, ви можете перенести колонку, поміняти її на більш сучасну або відповідну майбутній обстановці модель, попутно поліпшити вентиляцію і димар, налаштувати колірну гамму інтер’єру під колонку і т.д.

Кухонний гарнітур бажано купувати на замовлення незалежно від того, чи плануєте ви вбудовувати водонагрівач в шафу чи ні. Це дозволить вам скомпонувати гарнітур без помилок і використовувати з користю кожен сантиметр.

Чи можна встановлювати натяжну стелю на кухні з газовою колонкою? Можна, якщо висота приміщення при встановленому полотні буде становити не менше 2,25 м, а від отвору димоходу до стелі залишиться відстань не менше 8 см. При цьому димохід бажано обладнати НЕ алюмінієвою гофрованою трубою, яка дуже сильно нагрівається, а димоходом-сендвічем з теплоізоляційним шаром. Так стеля не пошкодиться під впливом тепла від продуктів згоряння в димоході і сама не стане перешкодою для тяги. При необхідності отвір димоходу можна трохи опустити.

Стіни на кухні з газовою колонкою не варто обробляти шпалерами або пластиковими панелями (по крайній мірі, біля колонки), так як ці матеріали можуть зіпсуватися / розплавитися під впливом тепла. В ідеалі стіни слід обштукатурити, пофарбувати або обробити керамічною плиткою (див. Фото).

Кухня с газовою колонкою
Малогабаритна кухня з газовою колонкою і стінами, облицьованими керамічною плиткою

На кухні з газовою колонкою обов’язково потрібен постійний приплив свіжого повітря (50-90 кубометрів на годину). Це потрібно і для вашої безпеки, і для стабільності горіння агрегату. Тому встановлюючи пластикові вікна, виберіть ті, які мають функцію мікропровітрювання, тобто спеціальну фурнітуру, яка дозволяє відкривати вікна з мікрощілинами від 3 до 7 мм. І взимку, і влітку вікна кухні з газовою колонкою повинні бути відкриті саме в такому режимі. Якщо ж на кухні заплановані або вже встановлені дерев’яні вікна, то за рахунок їх природних мікрощілин питання пасивної вентиляції буде вирішене сам собою. Головне, не перестаратися з гідроізоляцією, ущільнювачами і утеплювачами вікон.

Ще більш ефективно забезпечити приплив повітря допоможуть припливні вентиляційні клапани, врізані в стіну. Про їх установці бажано подбати до ремонту, щоб не псувати обробку.

На кухні з газовою колонкою як припливна, так і витяжна система повинна працювати збалансовано. Тому необхідно запросити професійних вентиляційників – перевірити димохід і вентиляційний канал. При необхідності їх потрібно привести в порядок. І, звичайно, при облаштуванні кухні не робіть грубу і, на жаль, поширену помилку – не закривайте вентканал ні гіпсокартонними коробами, ні шпалерами, ні меблями.

І остання порада – «в будь-який незрозумілій ситуації» консультуйтеся з газовою службою і дійте згідно з приписами нормативних документів.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ