Як очистити склокерамічну плиту

Всі виробники рекомендують чистити склокерамічну плиту тільки мильними розчинами або спеціальними засобами для склокераміки (у вигляді кремів, паст або спреїв). Останні гарні тим, що не тільки очищають поверхню плити, а й залишають на ній брудовідштовхуючу плівку, надають блиск.

Але що робити, якщо спеціального очищувача не виявилося під рукою або він просто не може відмити стійкі забруднення? У цьому випадку вас виручать засоби з вашої аптечки або кухонної шафи, а також наші поради щодо вибору більш ефективних засобів для склокераміки.

Спосіб 1. Як доглядати за склокерамічною плитою щодня

Цей спосіб – єдиний, який офіційно дозволяють використовувати всі виробники склокерамічних плит для щоденного прибирання.

Інструкція:

Після приготування їжі (або в процесі), поки плита ще гаряча, обережно видаліть скребком пригорілі рідини і залишки їжі.

Коли плита охолоне (!), обробіть брудні місця мильним розчином (наприклад, рідиною для миття посуду) і потріть їх не надто жорсткою губкою. Також можна помити плиту мокрою губкою з господарським милом.

Стійкі забруднення видаліть спеціальною пастою або кремом для склокераміки.
Протріть плиту начисто і насухо, видаливши залишки самого засобу.

Поради:

Мильний розчин або пінну шапку від нього можна залишити на плиті на 20-40 хвилин. Головне, щоб рідина не витікала за межі плити.
Головне знаряддя для чищення склокерамічною варильною панелі це скребок для скла. Як ним користуватися? Розмістіть шкребок під гострим кутом до поверхні плити і просто пересувати туди-сюди.

Спосіб 2. Як очистити склокерамічну плиту содою

Хотим сразу предупредить: все производители запрещают пользоваться содой для мытья стеклокерамики из-за ее абразивных свойств (на поверхности остаются микроцарапины, из-за них несколько теряется блеск). Однако, как показывает практика, существенный вред сода не приносит, и большинство пользователей используют ее для мытья стеклокерамики регулярно. Если ваша плита очень грязная, а под рукой ничего не оказалось, вы можете попробовать этот метод чистки.

Як очистити склокерамічну плиту
За рахунок своїх лужних властивостей сода добре справляється із застарілим нагаром, брудом і жиром

Інструкція:

Посипте соду по всій поверхні плити.
У невеликій мисці приготуйте розчин гарячої води і рідини для миття посуду.
Гарненько змочіть рушник у мильному розчині і повністю накрийте їм плиту як показано на фото.

Як очистити склокерамічну плиту

Залиште рушник на 15-30 хвилин, щоб послабити забруднення.
Потріть поверхню плити цим же рушником, використовуючи залишки соди як скраб проти нагару і бруду.
Ретельно помийте і протріть склокераміку начисто і насухо. При бажанні використовуйте 9% -ний оцет, щоб швидше видалити залишки соди.

Поради:

Замість одного великого рушника можна використовувати два маленьких.
Рушник має бути досить мокрим, щоб розчинити соду і намочити поверхню, але не настільки мокрим, щоб утворювалися калюжі, і вода стікала за межі плити.
Цей спосіб збирання можна використовувати відразу після способи №3 (див. Нижче) – так прибирання стане ще більш ефективним.
Особливо стійкі забруднення можна видалити содовою пастою (сода + вода в пропорції 1:1). У цьому відео ви можете побачити, як почистити склокерамичну плиту содовою пастою.

Спосіб 3. Способ 3. Як помити склокерамічну плиту за допомогою 9%-ного оцту

Оцет – прекрасний засіб для чищення склокерамічної плити від вапняних плям і жиру. Так, він ефективний не більше ніж рідина для миття посуду або звичайний спрей для чищення склокераміки, зате він завжди під рукою і недорого коштує.

Як помити склокерамічну плиту

Коли плита охолоне, розпорошіть або змочіть забруднення 9%-ним оцтом, протріть плиту вологою ганчіркою, щоб видалити забруднення.
Протріть плиту начисто і насухо.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ