Дизайн кухні в японському стилі

Стиль країни Висхідного сонця в інтер’єрі сьогодні на піку популярності. Багатьом подобається кухня в японському стилі. Це ідеальний інтер’єр для невеликої площі. Облаштувавши кухню по-японськи в своїй квартирі, ви відчуєте, що приміщення здається майже вдвічі більше, ніж було раніше.

Дизайн кухні в японському стилі
Кухня в японському стилі відрізняється практичністю і мінімалізмом в плані декору

Японці здавна живуть в невеликих будиночках, площа їх квартир рідко перевищує 40 квадратних метрів. Але японське житло завжди виглядає просторим, завдяки дизайнерським трюкам. Не просто втілити інтер’єр Японії в європейській кухні, але надати настрій країни Висхідного сонця дизайну приміщення варто спробувати.

Коннічіва: особливості інтер’єру в японському стилі

Дизайн кухні в японському стилі
Вабі і Сабі – ці поняття знаходять своє втілення в традиційному японському інтер’єрі

Основними естетичними категоріями в мистецтві і способі життя Японії є поняття Вабі і Сабі. З Вабі пов’язані моральні правила і акценти на простому і суворому типу краси, яка полягає в мудрій стриманості, практичності, відсутність зайвого. Саме тому інтер’єр кухні в традиційному японському стилі відрізняється мінімалізмом і монохромністю. Зазвичай фасади кухонних меблів без колон і арок, вони гладкі або матові, без всякої химерності. Імітацією перегородок служать рейки з темного дерева на матовому склі. Вони можуть послужити прекрасною імітацією перегородок з рисового паперу.

Категорія Сабі означає смиренність і самотність, покірність і скромність, архаїчну природність. Кращою прикрасою кухні по-японськи вважаються предмети старовини. Головне в кухні японського стилю – простота і функціональність.

Дизайн кухні в японському стилі
Простота ліній, максимальний функціоналізм, раціональне використання площі кухні – саме на цьому робить акцент японський стиль

Японський стиль інтер’єру кухні передбачає максимум природного освітлення, мінімум деталей, використання натуральних матеріалів. Головне в інтер’єрі – простота і функціональність, адже кухня – не просто місце для приготування їжі і її вживання. Це середовище проживання.

На кухнях в Японії є все необхідне, включаючи неймовірну кількість техніки. Електроніка в них стежить за всім, контролює навіть термін придатності продуктів. Але це прийнято ховати від сторонніх очей під місткі шафи, дверцята яких непрозорі. Взагалі, японці – затяті противники мотлоху всюди, в тому числі і на кухні. Вони дотримуються думки: є річ, має бути і місце для її зберігання. Немає місця для зберігання? Значить, ця річ вам не потрібна. З легким серцем позбудьтеся від неї, якщо задумали облаштувати в своїй квартирі кухню в японському стилі. Безліч кухонного начиння візуально робить маленьку кухню ще менше.

Формула простоти і філософія дзен: правильні меблі в дизайні «японської» кухні

Дизайн кухні в японському стилі

Тільки суворі, прямі лінії, стримана елегантність, ніяких плавних вигинів і складних форм, інакше буде порушена гармонія стилю

Напевно, вам доводилося бувати в японському ресторані, де замість звичайних столів і стільців можна побачити низькі столики, а місця для сидіння замінюють подушки. Відмінний спосіб економії простору. Але якщо ви не готові снідати, обідати і вечеряти сидячи на підлозі, можна знайти гідну заміну традиційним японським меблям. Нехай це будуть звичайні столи і стільці, але важливо, щоб вони були ненав’язливими, компактними, наприклад, столи і стільці від JYSK. Уникайте масивних важких меблів, вона захаращують простір, займаючи весь вільний простір. Кухням в японському стилі не властива економія кожного сантиметра з метою обладнання на цій площі зайвої шафи або полки.

Дизайн кухні в японському стилі

Японський стиль близький за духом до мінімалізму, проте має власну неповторну чарівність

Як вибрати меблі для кухні? Ідеально підійде модульні меблі з бежевої або світло-коричневої деревини. Що стосується текстилю, то він повинен бути світлим. Тканина покликана створювати відчуття стабільності й обгрунтованості. Найчастіше в традиційному японському інтер’єрі використовують незабарвлене дерево. Це робиться для того, щоб підкреслити красу його природної форми і фактури. Штучні матеріали – пластик або пластмаса – табу для кухні в японському стилі. Для меблів та декору бажано використовувати тільки натуральні матеріали. Це дерево, бамбук, джут, соломка, скло, рисовий папір, сизаль, глина, лляні або шовкові тканини.

Кухня Японії: кольори і матеріали

Кухням в стилі Японії властива природна колірна гамма. Прийнято використовувати в інтер’єрі коричневий і бежевий, білий і молочний кольори. Як для акцентів відмінно підходять різні відтінки зеленого і червоного кольору. До використання занадто яскравих відтінків потрібно ставитися з обережністю. Включати їх в інтер’єр можна, але важливо пам’ятати про почуття міри, щоб зберегти особливості стилю країни Висхідного сонця.

Робоча зона на японській кухні зазвичай розташована уздовж однієї із стін. Якщо дозволяють розміри приміщення, дизайнери рекомендують розташувати мийку на протилежній від вікна стіні. Обідня зона може являти собою кухонний куточок або розташовуватися посередині (кухня-їдальня).

Для покриття підлоги підійде ламінат або паркет під світле дерево. Стіни і стелі рекомендується обшити гіпсокартоном і під фарбування. Вікна можна оформити короткими шторами-панелями. Це підкреслить японський стиль. Панелі на вікнах повинні мати довжину до підвіконня. Ширина кожної панелі – близько 90 см. Якщо вікно занадто широке, панелі розташовуються в ряд із заходом один на одного на кілька сантиметрів. Японські штори – плоскі і жорсткі, вони ідеально рівної форми.

Дизайн кухні в японському стилі
Згладити суперечності між японським стилем і нашим сприйняттям можна за допомогою контрастних кольорів і непомітних декоративних елементів

Декор кухні по-японськи: інтер’єрні хитрості гейш і самураїв

У такий дизайн кухні відмінно вписується традиційна кераміка, рослини в японському стилі в горщиках. Відмінно буде виглядати дерево бонсай. Знаєте, як звучить одне з найважливіших правил краси по-японськи? Сибуй. Це слово означає естетику звичайної і ненав’язливою краси. У японських інтер’єрах поєднуються максимальна практичність виробу з мінімальною обробкою матеріалу, з якого вона виготовлена.

Відкритою і просторою вашу кухню зробить освітлення. Намагайтеся, щоб природне світло було основним. Що стосується вечірнього освітлення, його краще розділити між різним функціональними зонам. Використовуйте світильники «Акарі» (це слово означає «легкість, світло»), які виготовлені з рисового паперу і бамбука. Вони дуже легкі і дають оптимальне освітлення. Геометрію інтер’єру можна міняти за допомогою пересувних ширм.

Дизайн кухні в японському стилі

Правильно обладнана кухня в японському стилі максимально використовує переваги денного освітлення

Ще одна особливість японської кухні – величезна кількість побутової техніки, можливо, навіть роботів. Але її не прийнято виставляти напоказ. Прикрашають кухню в традиційному японському стилі орігамі, порцеляною, фігурками богів, гравюрами, квітковими композиціями, ікебану.

У японців немає такого поняття, як сервіз. Вони впевнені, що тарілки, блюда, чашки не повинні мати однаковий розпис. Кожен предмет повинен бути індивідуальним. Для нашої людини, звичайно, це повний безлад, тому в наших магазинах продаються саме сервізи в японському стилі. Хочете доторкнутися до справжнього японського мистецтва? Придбайте справжній посуд для рибних страв або для чайної церемонії. Тоді ви зрозумієте всю принадність авторських малюнків в стилі суйбокуга – це японський живопис тушшю з тональними варіантами.

Дизайн кухні в японському стилі

Доречним є використання барних стійок і інших елементів європейських стилів – покращує загальне враження від інтер’єру

Оформлення кухні в японському стилі – досить трудомісткий процес. Часто він вимагає залучення професійних дизайнерів. Адже не кожному дано відчути своєрідний колорит цієї країни. Ви вирішили облаштувати кухню в японському стилі? Це свідчить про вашу мудрість, здатність бачити в простому прекрасне. Перевага японського інтер’єру говорить про вміння медитувати і зосередитися на своєму внутрішньому світі. Нехай ваша кухня в японському стилі приносить заспокоєння і спокій і вам, і вашим гостям.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ