Декор стін на кухні

Декор стін на кухні потрібен для того, щоб зробити її затишною, живою і персоналізованої. Крім того, деякі прийоми оформлення стін можуть виручити, якщо необхідно зонувати простір, виправити деякі недоліки приміщення або помилки в інтер’єрі, скажімо, непоєднувані за кольором штори і фартух. У цьому матеріалі я розповім, чим можна прикрасити стіни кухні, як це зробити правильно і які настінні аксесуари варто зробити своїми руками.

Загальні принципи декорування стін і корисні поради

Яка ідея декору кухні вам не сподобалася, переда початком декораторського процесу враховуйте наступні загальні принципи і рекомендації по прикрашанню стін:

 • Самі підходящі місця для прикраси настінним декором це: простінки між вікнами, ділянка над обіднім столом, над кухонним гарнітуром, над мийкою, витяжкою і будь-якими окремо стоячими меблями, а також в нішах і на виступах.
 • Плануючи розміщення настінної прикраси або порядок розкладки елементів настінної композиції, не забувайте про принцип симетрії.
 • Намагайтеся не захоплюватися прикрасою стін кухні, якщо в її інтер’єрі є багато складних деталей. На маленькій кухні і зовсім слід пам’ятати приказку «краще менше, та краще».
 • Зрозуміло, вибирати настінний декор потрібно орієнтуючись на стиль і колірну гамму інтер’єру кухні, особливо звертаючи увагу на колір декорування стіни і оточуючих її предметів.
 • У більшості випадків картини, панно, постери та інші прикраси для стін потрібно вішати приблизно на рівні очей.

І ще трохи корисних порад:

 • Якщо на вашій кухні є річ, що вибивається із загальної колірної гами інтер’єру, підберіть настінний декор, в якому присутні як колір цього предмета, так і основні кольори кухні.
 • Якщо у вас є гарний предмет декору, але, як вам здається, він недостатньо заповнює собою ділянку стіни, то його можна скомбінувати з аксесуарами поменше, наприклад, картинами, тарілками, дзеркалами меншого розміру.

12 ідей настінного декору

Ідея 1. Композиція з блюдець и тарілок

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Такий декор буде чудово виглядати в зоні їдальні, в оформленні простінків між вікнами, в нішах і на виступах, в / над настінними бра, над консолями або гарнітуром, якщо він не дуже високий.

Ось кілька порад, які допоможуть вам скласти злагоджену композицію:

 • Блюдця повинні перегукуватися не тільки один з одним, але і з сусідніми предметами декору та інтер’єру в цілому. Об’єднати різні тарілки один з одним може колір, принт, рельєф облямівки і / або форма.
 • Бажано, щоб між тарілками витримувався рівний інтервал.
 • Тарілки можуть утворювати собою якусь фігуру, можуть бути розвішані симетрично, або спеціально хаотично, або навколо якогось центру (наприклад, великого блюда, годинника, картини або дзеркала).
Декор стен на кухне
Симетрична композиція тарілок на стіні кухні
 • Перш ніж вішати тарілки на стіну, слід зібрати композицію на підлозі, потім вирізати з паперу контур кожного блюдця і повісити на стіну (або можна просто обвести тарілки олівцем по стіні).
 • Таким чином, у вас вийде кілька паперових кіл, які підкажуть вам, де яка тарілка повинна висіти.
 • Якщо у вас є хороший сервіз, який ви час від часу використовуєте за прямим призначенням, то ви можете розставити їх на вузькій полиці-вітрині як на цьому фото.
Декор стін на кухні
Старий сервіз радянських часів не повинен припадати пилом у шафі, адже ним можна прикрасити інтер’єр кухні в класичному або «сільському» стилі

При бажанні тарілки можна розписати власноруч.

Зробити такий настінний декор своїми руками дуже просто: візьміть яскраві тарілки, пофарбуйте їх дно грифельною фарбою і намалюйте симпатичні картинки або підписи.

Декор стін на кухні

Ідея 2. Дзеркала і дзеркальця

Дзеркала гарні не тільки своїм ефектним виглядом, але і тим, що підсилюють освітлення і візуально збільшують простір. Тому ідея декору стін дзеркалами – це справжня знахідка для маленьких і темних кухонь. Тим більше, що вони такі універсальні, що можуть вписатись як в сучасний, так і в класичний інтер’єр.

Декор стін на кухні

Дзеркалами можна обробити всю стіну або дуже велику ділянку стіни від підлоги до стелі як на цих фото-прикладах.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Дзеркало – обов’язковий атрибут кухні в стилі ар-деко
Декор стін на кухні

Ось кілька корисних порад для декору стін кухні дзеркалами:

 • Якщо повісити дзеркало навпроти вікна, світла на кухні стане більше.
 • Пам’ятайте, що чим більше дзеркало, тим сильніше ефект збільшення простору і множення світла в ньому. У той же час, тим складніше прибирання приміщення. Щоб не прирікати себе на щоденне чищення дзеркал, не встановлюйте їх поблизу робочої зони.

Дивіться також матеріал на тему: Кухня в стилі Арт-деко – дизайн, оформлення, декор.

Ідея 3. Дерев’яні обробні дошки

Насправді, прикрасити стіни вашої кухні можуть самі звичайні речі, красу яких ми часто не помічаємо. Наприклад, це можуть бути дерев’яні обробні дошки – нарочито старі і підвішені на петлі. Пару дощок можуть скласти качалки, металеві підноси, форми для випічки і вінтажні страви як на фото нижче.

Декор стін на кухні

Ідея 4: Оформлення акцентної стіни шпалерами або фотошпалерами

Акцентна стіна (або частина стіни), оформлена шпалерами або фотошпалерами, може не тільки прикрасити інтер’єр, але і візуально розширити кухню, підняти стелю або створити ефект глибини в маленькому просторі. Найчастіше, на роль акцентної стіни підходить стіна в зоні їдальні, але також яскравими шпалерами можна оформити фартух кухні.

Декор стін на кухні
 • Коли стеля низька, положення врятують шпалери в ромб, в вертикальну смужку, чи будь-яким принтом з достатньою кількістю вертикалей.
Декор стін на кухні
 • Збільшити простір допоможуть фотошпалери з перспективним зображенням, наприклад, що йде уздовж дороги або лісової стежки.
Декор стін на кухні
 • Розсунути стіни вузької кухні допоможуть шпалери в горизонтальну смужку.
Декор стін на кухні

Якщо на кухні катастрофічно не вистачає сонячного світла, замінити його допоможуть жовті або золоті шпалери + білі стіни.

Декор стін на кухні

Якщо ж ваша кухня не потребує «спецефектів», то ви можете вибрати будь-які шпалери, які вписуються в інтер’єр по стилю і колірній гамі.

Декор стін на кухні

Ідея 5. Грифельна стіна або дошка послань

Якщо повісити на стіну грифельну дошку або пофарбувати одну зі стін кухні / ділянку стіни грифельною фарбою або обклеїти крейдяними шпалерами, то ви і ваші діти зможете «оновлювати» інтер’єр хоч щодня. Малюнки, які б мотивували гаслами, цитати, вірші, пісні – все це буде виглядати на кухонній стіні відмінно. А ще грифельна стіна принесе практичну користь, адже на ній буде зручно складати списки продуктів і плани на день, записувати кращі рецепти і залишати записки з дорученнями для домочадців.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Щоб зробити таку дошку своїми руками досить просто пофарбувати лист фанери грифельною фарбою.

Ідея 6. Вінілові наклейки

Якщо стіни на вашій кухні однотонні, і ви хочете часто оновлювати їх декор, не витрачаючи на це багато грошей і сил, то ваш вибір – це вінілові наклейки. Клеяться вони без праці, відклеюються ще легше і не залишають і сліду від старої картинки, а варіантів дизайну етикеток існує так багато, що ви обов’язково знайдете те, що підійде для інтер’єру вашої кухні.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Вінілові наклейки продаються в будівельних і канцелярських магазинах, магазинах для творчості і, звичайно, на Aliexpress.

Ідея 7. Стельові розетки

Стельові розетки з пінополістеролу красиві і різноманітні, недорого коштують, легко клеяться і добре піддаються фарбуванню, а значить, вони ідеально підходять для оформлення стін на кухні.

Декор стін на кухні
 • Якщо пофарбувати розетки в тон стін, то можна створити ефект стіни з рельєфом.
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
 • Краще клеїти розетки подалі від плити і вище стільниці обіднього столу (відповідна висота – на рівні очей). Адже полістирол досить легко пошкодити, а через безліч виїмок і впадинок його важко чистити.
 • Щоб своїми руками прикрасити стіну кухні стельовими розетками потрібно спочатку пофарбувати їх акриловою фарбою, скласти композицію на підлозі, нанести на стіну розмітку, а потім приклеїти на стіну за допомогою клею для стельових плінтусів, будь-якого універсального клею або липучок-застібок для картин.

Ідея 8. Ретро-плакати і афіші

Справжні старовинні постери, агіт-плакати і афіші можна пошукати на блошиних ринках, на Ebay або Amazon. Або ви можете просто купити сучасні імітації, адже серед них набагато легше знайти підходящі за кольором і змістом варіанти.

Краще ретро-постери оформити в рамки. Так вони будуть виглядати ще більш стильно і, до того ж, не забрудняться від випадкових бризок і дотиків забрудненими руками.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні

Ідея 9. Художній роспис

Хочете створити унікальний декор кухні і реалізувати свій талант малювання? Тоді пропонуємо зробити ставку на художній розпис стін. Все, що вам потрібно – це акрилові фарби, ідея малюнка і наш майстер-клас, який буде корисний як новачкам, так і просунутим художникам. В коментах можна залишити Заявку.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні

Ідея 10. Інтер’єрні букви

Інтер’єрні букви і слова можуть задавати гарний настрій в будинку, надихати і перетворювати нудний інтер’єр в стильний і «промовистий».

 • Слова можуть бути мотивуючими, кумедними або просто дуже приємними.
Декор стін на кухні
Декор стін на кухні

Декоративні слова можуть бути підсвічені лампочками і грати роль кухонного «нічника» або бра.

Декор стін на кухні

Настінні літери можна купити в магазині для творчості, інтер’єрних магазинах, в інтернет-магазинах або зробити своїми руками з фанери або картону з допомогою лобзика, стрічкопильного верстата або ручного фрезера. Додамо лише одну пораду: пам’ятайте, що головне в інтер’єрних буквах і словах – це їх шрифт. Чим цікавіше він буде, тим крутіше вийде ваша кухонна прикраса. Завантажити красиві шрифти можна безкоштовно на спеціалізованих ресурсах.

Ідея 11. Панно-органайзер

Панно-органайзер може прикрашати стіни кухні і допомагати вам в побуті, адже на ньому можна залишати всілякі візитки, записки з дорученнями, списки покупок, а також фотографії та листівки. Є три варіанти настінного органайзера: з пробки (або навіть винних пробок), з дерева / фанери (тоді записки будуть кріпитися на кнопки) або з листа металу (з кріпленням на магніти).

Ось кілька фото-ідей настінних панно-органайзерів, які можна зробити своїми руками.

Декор стін на кухні

Настінний декор, зроблений своїми руками з рамки від ІКЕА і винних пробок, посаджених на термо-клей.

Декор стін на кухні

Настінна прикраса для кухні з штучно зістареної терки.

Декор стін на кухні

Ідея 12. Таблички і вказівники

Ще одна ідея декору кухні для любителів ретро, поп-арту і просто незвичайного декору – оформлення стіни табличками, знаками і покажчиками. Найкраще, якщо вони будуть «справжніми», але й декоративні таблички теж підійдуть.

Декор стін на кухні
Декор стін на кухні

Comments are closed.

Назад Догори
Call Now ButtonЗАМОВИТИ РЕМОНТ